Aktywator – talent przedsiębiorczych liderek (i liderów)

Aktywator – talent przedsiębiorczych liderek (i liderów)

Dlaczego uważam, że Aktywator to talent przedsiębiorczych liderów? Bo to jeden z talentów wpływu, który zaobserwowałam u większości współpracujących ze mną kobiet na stanowiskach szefów. „Szefują” we własnej firmie lub na etacie. Myślę, że częstotliwość występowania Aktywatora u liderek to nie przypadek.

Aktywator to talent, który ma podwójną moc: nakręca do szybkiego działania zarówno swojego właściciela oraz osoby z nim przebywające. W jaskrawych barwach można by go przedstawić tak:

  • decyzje podejmuje błyskawicznie
  • nie boi się wyzwań ani ryzyka
  • jest entuzjastyczny – wręcz bije od niego energią
  • nie znosi czekania ani odkładania na później
  • kocha działanie i akcję
  • lubi samodzielnie decydować o tym kiedy „odpali” (a najlepiej, żeby zadziało się natychmiast)
  • kiedy inni się zastanawiają – on już działa
  • jasno się komunikuje
  • z iście amerykańską werwą podchodzi do wyzwań, a na twarzy ma wypisane: „Yes, we can do it”!
  • swoją postawą inspiruje i mobilizuje innych

Ludzie widzą i czują jego autentyczną energię i skuteczność i chcą za nim podążać, pracować z nim: „kupują go w całości”. Z Aktywatorem nie można przespać okazji ani się nudzić!

 

CIEMNE STRONY AKTYWATORA

Tak się składa, że Aktywatora mam u boku więc mogę podzielić się wrażeniami osoby narażonej na wysoką ekspozycję tego talentu z temperamentem. No i przyznam, że jak kocham ten talent (i właściciela) tak czasami wyprowadza mnie z równowagi, a atmosferę rozpala do czerwoności. Ma temperament wulkanu i temperaturę lawy. Biada temu, kto go rozbudzi!

Czym potrafi wyprowadzić mnie z równowagi?

JEST NIECIERPLIWY. Jeśli coś jest do zrobienia to najprędzej na JUŻ i czymkolwiek się zajmuję to powinnam to porzucić i zająć się tą nową sprawą.

ŁATWO SIĘ IRYTUJE. Spróbuj go nie zrozumieć! Pierwsze tłumaczenie znosi w miarę cierpliwie, drugie znaczeni gorzej (szczęśliwie fizykę kwantową już mi odpuścił).

DZIAŁA ZANIM POMYŚLI. A szkoda, bo nie wszystkie moje pomysły zasługują na realizację; naprawdę.

MÓWI ZANIM POMYŚLI. (Milczenie NAPRAWDĘ bywa złotem).

jest niepoprawnym optymistą. (Okej… to akurat mi nie przeszkadza).

 

5 SPOSOBÓW WYKORZYSTANIA AKTYWATORA W ŻYCIU ZAWODOWYM

Skorzystaj z poniższych wskazówek, a życie zawodowe z aktywatorem będzie o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze.

1) Najlepiej będzie ci w pracy, w której to ty decydujesz co i kiedy zrobić (projekt, start up, rewolucja – w tym będzie ci baaaaaardzo dobrze)

2) Ustal z szefem, żeby nie oceniał cię po wynikach, ale po tym, jak do nich dochodzisz (twój sposób może być quick & dirty, ale skuteczny)

3) Uczysz się najlepiej przez doświadczenie więc podejmuj się wyzwań i okazji do testowania (jest ryzyko, że na wykładzie przyśniesz)

4) Szukaj towarzystwa wizjonerów, odkrywców i innych myślicieli. Co oni wymyślą – ty wdrożysz (przyjrzyj się tylko tym wizjom i pomysłom, zanim przejdziesz do działania)

5) Przyjaźnij się z wpływowymi ludźmi – możesz mieć w nich sponsorów i inwestorów dla realizacji twoich odważnych działań

Aktywator to piękny, mocny i wpływowy talent. Jeśli masz go w swojej czołówce i nauczysz się go wykorzystywać, będziesz góry przenosić. Powodzenia!

 

PS Jesteś lub chcesz być liderką? Już w maju poprowadzę warsztat LIDERKA TALENTÓW, podczas którego dowiesz się jak korzystać ze swoich talentów w pracy z ludźmi (pracownikami, szefami, klientami), by zbudować naprawdę mocny zespół i osiągać założone cele biznesowe. Więcej o warsztatach przeczytasz tutaj.