Jak szybko i bezbłędnie podjąć decyzję

Jak szybko i bezbłędnie podjąć decyzję

(Ten wpis dedykuję szczególnie i z wielką serdecznością wszystkim właścicielom talentów DELIBERATIVE i STRATEGICZNEGO MYŚLENIA. A AKTYWATOROM życzę radosnej refleksji 🙂 )

Stoję przed swoim wymarzonym domem

A dokładnie, stoję w miejscu, gdzie ma stanąć mój wymarzony dom. Za Krakowem. Na wzgórzu otulonym łąkami i ciszą. W oddali widać wioskę. Jest jesień. Jest pięknie. Miesiącami szukałam tego miejsca. Spełnia wszystkie parametry, jakie sobie założyłam. Z dala od zgiełku miasta. Na osiedlu. W nowoczesnej zabudowie. W dobrej cenie. Same plusy. Mój przyszły dom. To nie będzie zwykły dom. To moje wymarzone miejsce na nowe życie. Życie w nowym mieście. Życie z córką. Życie w nowej pracy. Życie po rozwodzie. W rękach trzymam dokumenty od developera. Wystarczy podpisać.

To było 10 lat temu…

…a ja tego domu nie kupiłam. W tamtym momencie, kiedy stałam na tamtym wzgórzu, poczułam, że to jednak nie jest dobra decyzja. Poczułam ogromny smutek, że rezygnuję z marzenia i poczułam też ogromną ulgę z podjętej decyzji. Wtedy nie rozumiałam dlaczego. Wtedy czułam się sobą rozczarowana, że się wycofałam.

Dlaczego Ci to opowiadam?

Nie dlatego by odwieść Cię od marzeń. I nie dlatego, żebyś kolejne miesiące spędziła na dzieleniu włosa na czworo przed podjęciem decyzji. Opowiadam Ci to, żeby powiedzieć, że to całkiem normalne, że zastanawiasz się długo nad istotnymi sprawami. I dlatego, że chcę, żebyś wiedziała, że nawet jeśli wszystko przemyślisz to i tak nie unikniesz niespodzianek. Nawet ty sama możesz być dla siebie niespodzianką, bo w nowej sytuacji odkryjesz potencjał, o jaki się nie podejrzewałaś. I opowiadam Ci to dlatego, że chcę się podzielić z Tobą sposobem, który pozwala mi bezbłędnie ocenić sytuację, podjąć decyzję i czuć się z tą decyzją dobrze.

Odkryłam ten sposób dopiero parę lat temu

Odkryłam, że popełniam dwa zasadnicze błędy, stojąc przed jakąkolwiek DECYZJĄ O ZMIANIE.

Błąd 1: Oceniam korzyści, nie oceniam kosztów (metoda na plusy i minusy się nie sprawdza)

Błąd 2: Stawiam logikę nad uczucia.

Kiedy wyeliminujesz te błędy i zastosujesz mój sposób, nie tylko szybko podejmiesz decyzję, ale też
zgłębisz swoje wartości, nauczysz się biznesowego myślenia i będziesz mieć w ręku gotowy plan wprowadzenia zmian.

Ten sposób na DOBRĄ DECYZJĘ będziemy stosować i doświadczać na prawdziwych sytuacjach podczas programu online Ambasadorka Talentów. ZAPISZ SIĘ TUTAJ!

Ale gdybyś z jakichś powodów nie mogła skorzystać z tej super oferty —  zapraszam Cię do pobrania dokumentu, w którym opisuję, jak szybko i bezbłędnie podjąć decyzję. Aby otrzymać dostęp, zapisz się do Talentowych Listów — możesz to zrobić klikając w ten link.

Przetestuj ten dokument na sobie.

Masz jakiś temat w zawieszeniu? Może czas go zdjąć z haka? Spróbuj.

I daj znać, jak Ci poszło.
Sylwia