TRZECI WARUNEK OSIĄGANIA. COACHING TALENTÓW I MOCNYCH STRON

TRZECI WARUNEK OSIĄGANIA. COACHING TALENTÓW I MOCNYCH STRON

Coaching talentów w drodze do celu

No i teraz o ostatniej naszej bohaterce (czytaj poprzednie wpisy tu i tu ), której droga do celu się wydłuża, rozmywa, rozchodzi.

Kiedy już masz dowody na to by w siebie uwierzyć. Kiedy już się przekonałaś, że twój cel jest naprawdę TWOIM celem i jest dla ciebie ważny, nie pozostaje nic innego jak wziąć się do roboty.

Ale nie, nie rzucić się na ślepo, bo to może szybko się skończyć i niekoniecznie skutecznie. Warto trochę się przygotować. Jak?

PROJEKT

Zastanów się co ci będzie potrzebne: pieniądze, czas, ludzie? Jakiego wsparcia będziesz potrzebować po drodze do celu. Dobrze jest o tym pomyśleć i zadbać by było. Przecież kiedy bierzesz się za remont łazienki masz na to odłożone pieniądze, zaplanowany czas i kupione płytki?

CEL

Jeśli pracujesz w korpo to na pewno znasz metodę SMART – czyli, że cel ma być Specyficzny, Mierzalny, Ambitny, Realny i Określony w czasie? A więc co konkretnie i kiedy chcesz osiągnąć. Odpowiedz i zapisz sobie, bo skąd będziesz inaczej wiedziała, czy osiągnęłaś?

KROKI MILOWE

To takie większe sprawy po drodze do celu. Coś co wiesz, że cię czeka, ale jeszcze nie wiesz jak się do tego zabrać

ZJEDZ SŁONIA

A dokładniej rozłóż te wielkie zadania z pkt 3 na czynniki pierwsze. Rozgryź pierwszy kęs słonia- czyli rozbij na drobne czynności pierwsze większe zadanie jakie masz po drodze.

12 TYGODNI

Nie planuj na całe życie, bo:

a) będzie nudne

b) zdziwisz się, kiedy plan się zburzy

12 tygodni, czyli 3 miesiące to wystarczająco odległy a jednocześni bliski czas, by się zrobić postęp, ocenić wyniki, dać sobie nagrodę i wyznaczyć kurs na kolejne 12 tygodni. Do przodu!

DZIAŁAJ!

Plany pięknie wyglądają na papierze. Cele pięknie się prezentują osiągnięte. Co/ kiedy zaplanowałaś? Co/ kiedy zrobiłaś?

Jeśli masz w swojej wielkiej piątce talentów Osiąganie (Achievera), Ukierunkowanie (Focus), Dyscyplinę to wyznaczenie drogi i trzymanie się kursu nie powinno sprawiać ci większego kłopotu. Jeśli nie masz – znajdź kogoś kto ma i/ lub postępuj wedle instrukcji powyżej .

Szerokiej drogi i wiele radości po drodze!