Wybrane referencje

Piotr Dziwok - Country Chair - Shell Companies in Poland General Manager - Shell Business Operations Krakow

Pracowałem z Sylwią Czajką w latach 2011-2012. Sylwia była wtedy HR Managerem dla Shell Business Service Centre w Krakowie. Centrum liczyło wtedy 1.700 osób i było domem dla 6 różnych funkcji Shell.

Moja współpraca z Sylwią układała się doskonale. Jest świetnym doradcą. Zawsze mogłem liczyć na jej dobrą radę a korzystałem z pomocy Sylwii szczególnie w tych trudnych przypadkach, gdzie żadne rozwiązanie nie wydawało się dobre. Ona zawsze potrafiła spojrzeć na rzeczy inaczej i znaleźć tę trzecią najlepszą drogę, łącząc zdolności analityczne z olbrzymią kreatywnością.

Sylwia była dobrze rozpoznawalna w Centrum. Była lubiana przez kolegów i podwładnych – po części dlatego, że dała się poznać jako osoba otwarta, bezpośrednia i bardzo autentyczny leader.

Na tamtym etapie rozwoju businessu bardzo pomocne było jej dobre zrozumienie biznesu połączone z mocnymi kompetencjami merytorycznymi oraz odwagą we wdrażaniu nie stosowanych wcześniej niestandardowych rozwiązań.
Mam bardzo dobre wspomnienia z okresu wspólnej pracy z Sylwią Czajką i chętnie ponownie spotkałbym się z nią na gruncie zawodowym.

Agnieszka Deląg - Continuous Improvement Head - Lek S.A. Poland

Z Sylwią pracowałam w latach 2003 – 2006 w firmie LG.Philips Displays Poland. Sylwia piastowała wówczas stanowisko dyrektora HR oraz Ciągłego Doskonalenia, ja zaś zaczynałam jako menadżer zespołu Rozwoju i Technologii. Polaczenie funkcji personalnej (HR) i ciągłego doskonalenia (CI) w jednym etacie i osobie wydawało mi się zaskakujące na początku. Jednak jak się okazało te dwa obszary doskonale się uzupełniały stanowiąc unikalne i bardzo dobre rozwiązanie dla biznesu.

Podczas kilku lat współpracy Sylwia sprawdziła się jako doskonały specjalista i mentor. Dla mnie początkującego menadżera, który musiał od razu nauczyć się zarządzania dojrzałym zespołem była naprawdę dużym wsparciem. Dbała o mój indywidualny rozwój i zdobywane kompetencje manadżerskie, abym jak najlepiej mogła rozwinąć skrzydła. Otwarcie i szczerze. Przeprowadzone ze mną sesje mentoringowe owocują do dziś.

Sylwia miała bardzo dobry kontakt z pracownikami na wszystkich szczeblach organizacji. A zbudowała go prowadząc projekty angażujące ludzi w zwiększanie efektywności produkcji (koła jakości, Kaizeny, 6 sigma). Myślę, że właśnie dzięki temu jej głos w zespole zarządzającym był bardzo istotny. Mówiła jako HRowiec, który zna się na rzeczy.

Do dziś, mimo dzielącej nas odległości utrzymujemy z Sylwia relacje i w wielu momentach służymy sobie wsparciem i inspiracją. Życzę każdemu podobnego doświadczenia.

Karolina Zygmunt-Glaba - HR Manager - Genpact PL sp.zoo
Warto zacząć od tego ze współpraca z Sylwią nie należy do najprostszych, a to z kilku powodów:
– Sylwia nie wydaje poleceń, ona mówi o zadaniach jakie przed nami stoją,
– Sylwia nie mów co ma być zrobione, ona prosi o wymyślenie rozwiązania,
– Sylwia nie daje gotowych odpowiedzi, ale pomaga wskazówkami i radami,

Praca z nią to ciągłe szukanie niebanalnych rozwiązań. Rzeczy oczywiste i powszechne nie są akceptowane:). Sylwia ma bardzo dobre wyczucie biznesu a tym samym klienta. Role HR rozumie bardzo szeroko: tonie tylko pomoc pracownikom ale przede wszystkim nakierowanie na potrzeby klienta zewnętrznego. Jej wiedza, doświadczenie pomagają w pełni je realizować. We współpracy z Sylwią stagnacji i nudzie mówimy zdecydowane NIE.

Mnie rozmowy i spotkania z Sylwią przynoszą wiele inspiracji i są ciągłym szukaniem nowych obszarów do rozwoju i nauki.

Marta - konsultacje indywidulane

Z Sylwia znamy się już dobrych pare lat, blisko współpracowałyśmy zawodowo i cenie ją bardzo za wiele rzeczy – podejście do prowadzenia biznesu, nacisk na wdrażanie usprawnień, niesamowita wiedzę z zakresu HR i można by było wymieniać jeszcze długo:-).Jednak jej coaching i rady, których potrzebowałam w pewnych momentach mojego życia – Bezcenne! „Nie myśl o różowym słoniu”, „Focus”, „Najpierw rzeczy najważniejsze” ..- te i inne nadal siedzą w mojej głowie. To, co cenię najbardziej w naszej relacji to siła i motywacja do życia, do pokonywania wszelkich przeszkód i realizowania się w życiu najlepiej, jak to możliwe. Tym zaraża mnie w pełni:-). Dodawanie energii i inspirowanie innych jest zdecydowanie wpisane w jej DNA:-) Sylwia – Dziękuję! 

Agnieszka - Strenghts coaching

 Czym był dla mnie Strengths coaching? Przełomem, cudownym doświadczeniem, odkryciem na nowo siebie. Uświadomiłam sobie, że moje dotychczas niedoceniane mocne strony są bardzo ważne i powinnam z nich w pełni  korzystać. Zaowocowało większą odwagą w podejmowaniu decyzji, nowych wyzwań, adaptacji do zmian. Dzięki temu mogę nie tylko sama się rozwijać ale też pomagać w rozwoju innym. 

Ps. I jeszcze jedno, ten coachnig to mi dużo dał dzięki osobie trenera bo bez tego nie byłoby mocy!

Linze Boonstra - Former business manager DYC Cores - Philips Electronics

When Philips took over Ferpol, a traditional Polish factory in Skierniewice I was assigned to modernise and extend this factory by a factor 10. From the beginning it was clear to me that the current management was not able to cope with this challenging task and I decided to recruit a new management team. One a the first members was Sylwa Czajka as Human Resource Manager. Although still young and not very experienced she managed extremely well. Not only she managed the Human resource and later Quality department in a very professional manner, but she was also a key member of our management team and the driving force in our quality improvement programs and in our drive towards manufacturing excellence. Teamwork, skills, professionalism and team spirit has improved during the 5 years that we have worked together. I might say that was a cultural transformation.

Sylwia is a very pragmatic person. She works very systematically. She is results driven with a proper attention to people matters. A quick learner, able to absorb new tools and techniques, able to get teams together to achieve ambitious goals. She is also a very pleasant and open person who can cope with criticism.

What I really appreciated was that she was critical in a positive manner towards her boss, being one of the few people in the team who said what she thought in a frank and open way.

Anna Pankau-Broda VP - Operations Leader - Genpact PL sp.zoo
Współpracowałam z Sylwią Czajką-Jansen w firmie Genpact PL Sp. z o.o.w latach 2012-2014 2014. Sylwia była w tym czasie zatrudniona na stanowisku Assistant Vice President w roli Senior Human Resources Business Partner dla kilku lokalizacji w Europie.

Sylwia ma bardzo bogate doświadczenie i wiedzę, w szczególności z zakresu zarządzania zmianą, wzmacniania zaangażowania pracowników oraz tworzenia przyjaznego miejsca pracy. Zdobytymi doświadczeniami chętnie dzieliła się z współpracownikami zarówno podczas rozmów indywidualnych, jak i w większym gronie.

W czasie naszej wspólnej pracy Sylwia pełniła kluczową rolę przy planowaniu, wdrożeniu i komunikacji zmiany dotyczącej modelu operacyjnego świadczenia usług dla jednego z kluczowych klientów. Ostateczna strategia była wynikiem wielu spotkań inicjowanych, nadzorowanych i kierowanych przez Sylwię, uczestnikami których byli europejscy liderzy działów operacyjnych, zarządzania zasobami ludzkimi, szkoleniowych i finansowych oraz przedstawiciele pracowników.

Sylwia angażowała ludzi w sposób budzący ich zaufanie, uwzględniający zdanie różnych członków zespołu, a jedocześnie odważny i nietuzinkowy. Bardzo duży nacisk kładła na działalność wychodzącą poza ściśle określone miejsce pracy. Zawierały się w tym inicjatywy angażujące społecznie, akcje charytatywne, warsztaty tematyczne dla pracowników i ich rodzin. Ich celem było wsparcie wszechstronnego rozwoju i zaangażowania w zespole, rozwijanie potencjału i zainteresowań.

Sylwia ukształtowała swoją rolę jako zaangażowanego i angażującego lidera zmiany.

Magda Ignaszak - Operations Manager - Shell

I’d like to recommend Sylwia Czajka-Jansen based on my experience I had working with Sylwia few years ago but also maintaining our relation up until today.

Sylwia is authentic. She articulates her thoughts clearly and what she does reflects what she thinks. She is able to make decisions fast, be it tactic or strategic, and act quickly but reasonably. Sylwia likes to see a bigger picture and include numerous aspects when in operations management: people aspect is as important as business value, relationship, client value, learning and development or work life balance. Sylwia is a mature, confident and reliable manager as well as an inspiring leader. She offers great support and enables growth, she is trustful and positive. The skills I admire a lot are exceptional analytical thinking, decision making, networking (and maintaining long lasting relationships), collaboration, self development.

Patrycja - Strenghts coaching

Strengths coaching z Sylwią dał mi przede wszystkim power do działania i większą samoświadomość jeżeli chodzi o moje podejście w pracy. Co z niego wdrażam? korzystam z doświadczenia osób, z którymi współpracuję na co dzień, mam w kalendarzu czas na przemyślenia plus quick wins w priorytetyzacji zadań (to działa !). Dla mnie te sesje to była mieszanka inspiracji, usystematyzowania tematów i motywowania do dalszego rozwoju i działania.  Za co bardzo dziękuję ! To był to mój pierwszy coaching ale na pewno nie ostatni!

John Lyons Director Finance Shared Services, Heineken Krakow

Sylwia has made a significant and a very positive contribution in our organization. We have been very happy with her performance and feel that she has helped us to make a step change in the quality of HR processes (engagement, communication,  HR business partnering, leadership development, change management).  Sylwia was employed as the consultant but she became a key valued and trusted member of the HGSS leadership team and has fully committed professionally and personally to the success of HGSS.