Talent COMMAND – DOWODZENIE

Talent COMMAND – DOWODZENIE

Autor: Patrycja Dreher

Odważny niczym lew, nieugięty i waleczny?

Czy już wiesz jaki talent dzisiaj bierzemy pod lupę?

Oczywiście… to DOWODZENIE – talent z domeny wpływu.

DOWODZENIE to talent ludzi, którzy są konkretni i zdecydowani

W wersji dojrzałej, kiedy się wali i nie idzie tak jak trzeba, oczy innych są skierowanie na nich – ludzi, którzy DOWODZENIE mają we krwi. Wkraczają niczym lew i poprzez swoją odwagę i zdecydowanie wprowadzają porządek. Inni czują się przy nich bezpiecznie. Potrafią trzymać ster w swoich rękach, przejmują kontrolę i podejmują szybkie decyzje. Z nimi żaden okręt nie utonie.

Talent DOWODZENIE chętnie podejmuje ryzyko. Nie boi się wielkich wyzwań, a wręcz przeciwnie potrzebuje ich, aby móc powalczyć w imię ważnej sprawy. Pomaga, wykorzystując przy tym swój wielki potencjał. Dowodzenie to talent wielkich charyzmatycznych przywódców, którzy swoim działaniem motywują i inspirują ludzi do działania.

Jak wykorzystać ten talent w prywatnych relacjach?

Poza pracą, osoby z wysoko postawionym talentem DOWODZENIE, będą wspierać bliskie osoby w podejmowaniu decyzji. Ich determinacja i siła będzie przykładem dla innych w ich osobistych wyzwaniach. Poprzez swoje działanie i waleczność pokazują, że rzeczy niemożliwe są osiągalne.

W niedojrzałej wersji osoby z talentem DOWODZENIE mogą być odbierane jako zarozumiałe i wszechwiedzące. Jak temu zaradzić? Warto zapytać innych o punkt widzenia i rozwiązania danej sytuacji, dobrze byłoby, aby Twoje ostateczne zdanie nie opierało się tylko na Twoich spostrzeżeniach. Twoje asertywne zachowania przekuj w otwarte i szczere rozmowy, co pozwoli zbudować dobre relacje z innymi.

Czy osoby z tym talentem zawsze są władcze?

Osoby z talentem DOWODZENIE mogą być postrzegane przez innych jako osoby rządzące i niesłuchające innych. Pamiętaj, jeśli masz ten talent wysoko, nie musisz zawsze wkraczać do akcji, daj ludziom popracować nad rozwiązaniem trudnej sprawy. Nie pozbawiaj ich odpowiedzialności i zaangażowania.

Aby nie być apodyktycznym, postaraj się zbratać swoje DOWODZENIE z talentami CZAR lub EMPATIA. Pomogą Ci  rozwiązać niektóre problemy poprzez nawiązanie relacji i nie będzie potrzeba konfrontacji. Pamiętaj, konfrontacja nie zawsze jest potrzebna.

Jako przywódca skup się na wyniku i na tym, co przynosi Ci twój zespół, niż na tym jak to osiąga. Pamiętaj, że zbytnia kontrola wpływa na spadek zaangażowania pracowników. Osoby z talentem DOWODZENIE swoim działaniem wywierają ogromny wpływ na ludzi. Dlatego talent ten sprawdzi się we wszystkich zawodach, gdzie wpływ ma znaczenie np. przywództwo, sprzedaż czy polityka.

Czy wiesz, że DOWODZENIE to jeden z najrzadziej występujących talentów według gallupowskich statystyk? Jeśli masz go wysoko, to wykorzystaj jego dojrzałą stronę, słuchaj ludzi i nadawaj im kierunek w zgodzie z nimi… tylko wtedy wasz okręt dotrze tam, gdzie chcieliście.