KOBIECE TALENTY W BIZNESIE (część 2)

KOBIECE TALENTY W BIZNESIE (część 2)

Jak jest z tobą? Bardziej myślisz czy czujesz? Chodzisz do pracy w zbroi czy w sukience.

KOBIECY TALENT W SIECI

W sieci i w realu widzę boom na kobiece inicjatywy i przedsiębiorczość. Sukces pisany szminką, Moja pasja moja firma, Sieć Przedsiębiorczych Kobiet, Latająca Szkoła, Akademia Kobiet Biznesu, Mamo Pracuj w IT … to tylko kilka przykładów, kiedy kobiety biorą sprawy w swoje ręce.

Nie ma miejsca na nasza

Jeszcze rok temu, gdyby ktoś mi powiedział, że szef kierujący się w biznesie czuciem i intuicją może być skuteczny, to chyba z grzeczności pokiwałabym głową a w duchu pomyślała „co Ty tam wiesz”. Ale po roku pracy z kobietami liderkami jestem przekonana, że się myliłam. Że intuicja i czucie mogą być niezwykle skuteczne i przynoszą wymierne korzyści. W końcu to podstawa dobrych relacji. A relacje są kluczowe dla zaangażowania. Jeśli kierujesz zespołem, zajmujesz się sprzedażą, prowadzisz firmą wcale nie musisz ludźmi zarządzać. Możesz budować relacje i z nich korzystać.

Nie wiesz o czym piszę? Zajrzyj na FB a zobaczysz, ile tam kobiecych społeczności i jak rosną w siłę. Urszula Phelep (Urszula Marketing), Ola Budzyńska (Pani Swojego Czasu), Monika Górska (Doctor Story), Agata Dutkowska (Latająca Szkoła) czy Justyna Kwiatkowska (Pracownia Sukcesu) to kobiety, które oparły swoje zawodowe aspiracje na pasji i i zaangażowaniu swoich klientów. Budują i podtrzymują relacje a przy tym mądrze wykorzystują strategie marketingowe i zarabiają.

KOBIECY TALENT W REALU

O tym, że biznes można prowadzić intuicyjno- relacyjnie (tak sobie nazwałam ten styl) dowodzą Ada założycielka Wysokich Wibracji i Dorota założycielka Nowej Psychologii. Wiele kobiet korzysta w biznesie z intuicji, ale Ada i Dorota robią to w sposób ekstremalny. No może niekoniecznie jest to biznes w potocznym rozumieniu, bo obu paniom przyświecał i przyświeca inny cel niż zarobkowy. Obie pomagają ludziom żyć w harmonii ciała, umysłu, emocji. Nie tylko pomagają ludziom, ale i same tak żyją. Jeśli je znacie to zgodzicie się, że można by je nazwać kobietami „nie z tej ziemi”. Nie z tej ziemi a jednak bardzo sprawnie po niej stąpają. Kierując się pasją i intuicją organizują, szkolą, inspirują (i zarabiają również).

www.scjansen.com(2)

MÓJ TALENT DO CZUCIA I DO BIZNESU

Ja również aspiruję do tego szacownego grona „czuciowych biznesmenek”. Mój ‘biznes’ jest po całości z serca. Jak czegoś nie czuję to tego nie robię. „Na tym etapie życia pieniądze nie są już w stanie zmotywować mnie do większego zaangażowania (chociaż nie przeczę, że lepiej je mieć niż nie mieć i biznes, który nie zarabia to nie biznes tylko hobby).” Wyjście poza struktury korporacyjne rozbudziło moją „istotę czującą”. Dalej myślę i działam, ale zdecydowanie więcej czuję. Jedna z moich klientek nazywa mnie „mamuśką” i chociaż mogłabym się poczuć urażona (w końcu nie jestem taka stara) to wcale mi to nie przeszkadza (to do Ciebie Marto, Córuś :).). A w mojej głównej piątce talentów i mocnych stron znajdziecie Bliskość i Indywidualizację. Przypadek? Nie sądzę.

TALENTY CZUCIA I MYŚLENIA A SKUTECZNOŚĆ

Niezależnie od tego czy bardziej czujesz czy myślisz jest jeden sposób na spożytkowanie energii. Jest nim DZIAŁANIE.
Jeśli dużo myślisz (przynajmniej 2 talenty czerwone) to możesz mieć tendencję do projektowania w głowie różnych scenariuszy, które od działania odciągają (bo jesteś krytyczna względem siebie, wątpisz w swoje możliwości, uprawiasz perfekcjonizm).
A jeśli źródłem twojej energii są ludzie (talenty niebieskie w przewadze) to przed działaniem może cię powstrzymać strach przed ich krytyką, odrzuceniem, konfliktem.

Każdy medal ma dwie strony. Te same siły, które tak mocno napędzają i motywują mogą być twoimi największymi przeszkodami.
Tak więc, kiedy następnym razem coś cię powstrzyma od działania dobrze się przyjrzyj czy to nie ty sama. Powiedzenie „że tak masz i już” to marna wymówka. Parafrazując podwórkowe powiedzenie:

Nic się nie zmienia od czucia czy myślenia. Działaj!

Właśnie dlatego robię warsztaty Liderka Talentów – zaczniemy od Ciebie i Twojego potencjału a dopiero potem dobierzemy do tego narzędzia. Żeby Tobie było dobrze w biznesie a przy okazji , żeby biznesowi było dobrze z Tobą. Właściwe ustawienie priorytetów to sprawa zasadnicza! To będzie takie win-win z tobą w roli głównej. Będziemy myśleć, czuć, eksperymentować. DOŚWIADCZAĆ I ODKRYWAĆ. A potem skutecznie działać – w spodniach czy w spódnicy- jak wolisz.